niedziela, 11 grudnia 2011

Marek Okoń - 'Omen2501'

Witam ponownie, w kolejnym poście chciałem wam przedstawić następnego wspaniałego twórcę, jednocześnie mojego ulubionego, grafika ilustratora. Marek Okoń zajmuje się ilustracjami w klimacie science-fiction oraz fantasy. Jego kreska zapiera dech w piersi. Był to pierwszy autor obrazów, dzięki któremu zainteresowałem się malowaniem cyfrowym ( inaczej nazywany Digital Painting ).

Wszystkie ilustracje Omena zaskakują nas dynamiką i wspaniałym walorem. Można zauważyć, że na każdym z nich panuje postapokaliptyczny styl ( wizja czy też konwencja – traktująca o wydarzeniach bezpośrednio po kataklizmie ). Wszystko wokół się rozwala, rozlatuje lub też jest już ukazane po wypadku. Również szczegóły jego prac są niesamowite, każda jego praca jest dopięta na ostatni guzik. Oglądając jego galerie możemy spędzić tam całkiem sporo czasu przyglądając się dokładnie każdej ilustracji.

Marek Okoń stworzył już wiele niesamowitych obrazów na potrzeby najsławniejszych gier, filmów czy książek. Wiele z jego postaci możemy nie świadomie nawet kojarzyć. Tak jak wielu z nas kojarzy grę "Crysis", możemy nie wiedzieć, że autorem wielu zakamarków i postaci z gry jest właśnie Omen. Oprócz tego, że jest wspaniałym twórcą, jest również niesamowitym i pomocnym człowiekiem. Jeżeli chcecie zaczerpnąć pomocy z jego ręki lub też uczyć się od mistrza zapraszam do Max3D.pl, gdzie możecie znaleźć tutoriale napisane właśnie przez Marka oraz jeśli czujecie potrzebę możecie również do niego napisać czy skomentować jego prace ( Teczka 2D .:Omen2501:. v4.0 ). Polecam jego ilustracje każdemu, spragnionemu inspiracji artyście. Naprawdę, jest co oglądać !


Oto kilka moich ulubionych dzieł wykonanych przez Marka Okonia :


3 komentarze:

  1. pierwszą z tych ilustracji na pewno już gdzieś widziałem. :) możesz być pewien, że będę tu regularnie zaglądał. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo się z tego powodu Ciesze :) też oglądam twojego bloga i czekam na jakąś aktualizacje, oprócz tego dziękuje za Rozpowszechnianie mojego bloga! Czekam na twoją kompozycje i wrzucę post o Wojciechu Siudmaku

    OdpowiedzUsuń
  3. Na deviantartcie przez długi czas trzymały się w czołówce na głównej stronie, może tam?

    OdpowiedzUsuń