środa, 14 grudnia 2011

Vitaly S Alexius

Tym razem przygotowałem materiał o "Alexiuss'ie" ! Jest to niesamowity ilustrator z Novokuznetsk ( Rosja ) , urodzony w 1984 roku. Przeprowadził się do Toronto w 1997, i juz od 2002 roku zachwyca nas swoimi niesamowitymi pracami! Na stronie Deviantart na jego temat było i będzie jeszcze przez dłuższy czas bardzo głośno !

Jego styl w pracach jest bardzo oryginalny. Zawierają w sobie bardzo dużą dynamikę, kolor jest bardzo intensywny,  podobnie jak u Wojciecha Siudmaka opisanego wcześniej ( Odnośnik ), kolejnym podobieństwem między nimi jest fantastyka, która w obu przypadkach potrafi przenieść nas do zupełnie nowego świata! Jednak, prócz klimatu fantasy, Vitaly wprowadza nas do uniwersum w klimacie Science-Ficition. Podobnie jak u 'Omena2501' ( Odnośnik ) wiele jego obrazów znajduje się w czasie postapokaliptycznym, gdzie, jak już wspominałem wcześniej, wszystko wokół jest po katastrofie. Szczegół w jego pracach jest bardzo dopracowany co można zauważyć już w pierwszych trzech pracach, które wam zaprezentuję.

Artystę tego nie możemy zaliczyć do konkretnego stylu, jednak autor sam wypowiada się na jego stronie internetowej, że stara się stworzyć swój własny nurt, który nazwał  "dreaminism". Jego sukcesy, potwierdzają to jakim jest świetnym ilustratorem, dzięki któremu możemy się wiele nauczyć oraz odnaleźć własną inspiracje.

Na koniec chciałbym tradycyjnie zaprezentować kilka prac "Alexiuss'a" , oraz podrzucić wam podkład muzyczny stworzony przez mojego znajomego KQuest :

"Antecedent Terminus"

"Chronoscape - Thunderstorm"
"Neurotic Indispositon"


Więcej muzyki znajdziecie na oficjalnym kanale Kquest ( Odnośnik )

Więcej prac znajdziecie na oficjalnej stronie autora ( Odnośnik )

Pozdrawiam i zapraszam ponownie !Prace pochodzą z oficjalnej Strony Autora,
nie są moją własnością !

poniedziałek, 12 grudnia 2011

Wojciech Siudmak

Dzisiaj pragnę wam zaprezentować następnego wspaniałego artystę, polskiego jakim jest Wojciech Siudmak. Jest on uważany za czołowego reprezentanta realizmu fantastycznego, sam jednak określał swoją sztukę jako hiperrealizm fantastyczny, czym podkreślał swoją oryginalność. Zdecydowanie zasługuje na taki przywilej. Jako ilustrator może się pochwalić niesamowitym portfolio oraz pracami dla najsławniejszych pozycji literackich oraz filmowych. O jego obrazach wypowiadały się takie sławy jak Georg Lucas, Michel Nuridsany czy też Frank Herbert ( autor "Diuny" ).

"Diuna" została zilustrowana, obrazami właśnie Wojciecha Siudmaka. Na blogu 9Gods, możemy poczytać o tej pozycji i dowiedzieć się jakim była sukcesem, który doczekał się swojej własnej adaptacji filmowej przy użyciu postaci i kreatur wykreowanych przez Wojciecha. Frank Herbert po pierwszym bestsellerze dorzucił jeszcze kilka tomów, które również można było nazwać wielkimi.


Jego obrazy, podobnie jak obrazy Zdzisława Beksińskiego, którego opisałem w innym poście ( Odnośnik ), tworzą własny wyimaginowany świat. Dzięki takim artystom możemy się choć na chwilę przenieść w świat fantazji, poza obrzeża szarej rzeczywistości.Siudmak w swoich ilustracjach zawarł wiele dynamiki, ekspresji, niektóre z jego prac zawierały w sobie uczucia jak np. "Idylla". Barwy były bardzo mocne , a bryła i szczegóły zawsze niesamowicie dopracowane!

Mógłbym o tym niesamowitym artyście opowiadać jeszcze bardzo wiele, jednak pisząc tutaj chce przekazać jak najwięcej, tych najważniejszych informacji o artyście i jego twórczości, a nie zwracać uwagę na drobnostki. Dla spragnionych informacji, polecam jeszcze wywiad z Artystą ( Odnośnik )

Na sam koniec tradycyjnie dodam kilka obrazów, które mnie zachwycają i dostarczają niesamowitej inspiracji.

"L'énergie jouant avec un électron"

"Energie"
"Idylle"


Pozdrawiam i zapraszam ponownie !

niedziela, 11 grudnia 2011

Marek Okoń - 'Omen2501'

Witam ponownie, w kolejnym poście chciałem wam przedstawić następnego wspaniałego twórcę, jednocześnie mojego ulubionego, grafika ilustratora. Marek Okoń zajmuje się ilustracjami w klimacie science-fiction oraz fantasy. Jego kreska zapiera dech w piersi. Był to pierwszy autor obrazów, dzięki któremu zainteresowałem się malowaniem cyfrowym ( inaczej nazywany Digital Painting ).

Wszystkie ilustracje Omena zaskakują nas dynamiką i wspaniałym walorem. Można zauważyć, że na każdym z nich panuje postapokaliptyczny styl ( wizja czy też konwencja – traktująca o wydarzeniach bezpośrednio po kataklizmie ). Wszystko wokół się rozwala, rozlatuje lub też jest już ukazane po wypadku. Również szczegóły jego prac są niesamowite, każda jego praca jest dopięta na ostatni guzik. Oglądając jego galerie możemy spędzić tam całkiem sporo czasu przyglądając się dokładnie każdej ilustracji.

Marek Okoń stworzył już wiele niesamowitych obrazów na potrzeby najsławniejszych gier, filmów czy książek. Wiele z jego postaci możemy nie świadomie nawet kojarzyć. Tak jak wielu z nas kojarzy grę "Crysis", możemy nie wiedzieć, że autorem wielu zakamarków i postaci z gry jest właśnie Omen. Oprócz tego, że jest wspaniałym twórcą, jest również niesamowitym i pomocnym człowiekiem. Jeżeli chcecie zaczerpnąć pomocy z jego ręki lub też uczyć się od mistrza zapraszam do Max3D.pl, gdzie możecie znaleźć tutoriale napisane właśnie przez Marka oraz jeśli czujecie potrzebę możecie również do niego napisać czy skomentować jego prace ( Teczka 2D .:Omen2501:. v4.0 ). Polecam jego ilustracje każdemu, spragnionemu inspiracji artyście. Naprawdę, jest co oglądać !


Oto kilka moich ulubionych dzieł wykonanych przez Marka Okonia :